Şehir Planlama Dairesi resmi internet sitesine hoş geldiniz. Sitemizde ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabileceğinizi ümit eder, daha geniş bilgi ihtiyacı halinde "iletişim" bölümünden sizlere süratle geri dönmemizi sağlayabilirsiniz.

LEFKOŞA, GÖNYELİ VE ALAYKÖY HALKINA DUYURULUR

Şehir Planlama Dairesi tarafından, 55/1989 İmar Yasası’nın 7’inci ve 8’inci maddeleri uyarınca Lefkoşa, Gönyeli, Hamitköy, Alayköy, Haspolat ve Kanlıköy yerleşim sınırları içerisinde kalan alanın süreç içerisinde yaşanan ekonomik, sosyal, kültürel ve demografik değişimler doğrultusunda düzenli gelişmesini sağlamak amacıyla “2018 Başkent Lefkoşa İmar Planı Değişiklik (4) Önerisi” hazırlanmıştır.

Değişiklik önerisi 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle halkın katılımına açılmış olup, 55/1989 İmar Yasası’nın 14(1)(A) ve 14(2)(B) maddeleri ve İyi İdare Yasası’nın 11’inci maddesinin (1)’inci ve (2)’inci fıkraları uyarınca Planla getirilecek kurallardan etkilenebilecek gerçek ve tüzel kişilerin görüş ve önerilerini sunmaları için  Dairemizde,  Lefkoşa, Gönyeli ve Alayköy Belediyelerinde 42 gün boyunca askıya alınacaktır.
  
Yazılı görüşlerinizi en geç 14 Eylül 2018 tarihine kadar Şehir Planlama Dairesine iletmeniz önemle rica olunur.


Başkent Lefkoşa İmar Planı Öneri Değişiklik Raporu

 
 
KKTC Şehir Planlama Dairesi Müdürlüğü Resmi Web Sitesi - Aralık 2012
Günceleme Tarihi Ocak 2018 - Tüm hakları saklıdır.